https://instagram.com/ev.fed/ Evfed
İÇERİKLER
KURUMSAL

Globalleşen ve dolayısıyla rekabet gücünün her geçen gün zorlaştığı dünyada ev ve mutfak eşyaları sektörünün etkinliğini ve rekabet gücünü artırmak, 2023 hedeflerine ulaşabilmede daha fazla pay sahibi olmak, evine ve eşyalarına değer veren bir topluma sahip ülkemizdeki, aynı amacı taşıyan kardeş sektör derneklerinin bir araya gelerek güç birliği oluşturması, seslerini ilgili mercilere daha güçlü duyurmaları ve üyelerinin menfaatleri doğrultusunda sektörü bir üst seviyeye taşımak amaçlarıyla Ev ve Mutfak Eşyaları Federasyonu (EVFED); Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER), Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD), Mobilya Sanayi İşadamları Derneği (MOBSAD) ve İSTOÇ İş Adamları Derneği (İSTOÇDER) birlikteliği ile kurulmuştur.

 

EVFED’in kurucu üyeleri;

 

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER); 2004 yılında kurulan Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER), ev ve mutfak eşyaları sektöründe porselen, seramik, cam, plastik, çelik eşya, elektrikli ev gereçlerinden hediyelik eşyaya kadar çok çeşitli ürün grubunda faaliyet gösteren üretici, ihracatçı, ithalatçı ve perakendeci firmaları aynı çatı altında toplayan bir gücü temsil etmektedir. 430 üyesiyle İstanbul’daki meslektaşlarımızın ağırlıkta olduğu, aslında ülkemizin sektördeki tek çatı kuruluşudur. Aynı sektörde farklı uğraşlar içerisindeki üyelerimizden oluşan bu birliktelik, Türkiye ekonomisinde önemli bir yer tutan züccaciye sektörünün ortak amaçlarını korumak ve sektörün gelişimini sağlamak amaçlarıyla hareket etmektedir.

 
            Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER); Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaları aynı şemsiye altında toplamak amacıyla 1969 yılında kurulmuştur. PAGDER, 40 yılı aşan süre içinde üstlendiği misyonunu başarı ile  sürdürmektedir. PAGDER 400’e yakın üyesi ile Türkiye plastik ve plastik işleme makineleri sektörünün en etkin sivil toplum örgütlerinden biridir.

 
            Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD); endüstriyel mutfak, çamaşırhane ve servis ekipmanları alanlarında faaliyet gösteren firmaları bir araya getiren bir ekonomik sektör örgütüdür. 1991 yılında kurulan TUSİD sektörünün ilk ve tek kuruluşudur. Derneğin 260’a yakın üyesi bulunmaktadır.
 
            Mobilya Sanayi İşadamları Derneği (MOBSAD);  Haziran 2006 tarihinde kurulan bir sivil toplum oluşumudur. 72 üyesiyle MOBSAD, ülkemizdeki mobilya sektörünün gücünü ortaya çıkartmayı ve Türk mobilya sektörünün önünde bakir bir alan olarak duran dünya mobilya pazarının kapılarını sonuna kadar Türk mobilyacılarına açmayı hedeflemektedir.
 
            İSTOÇ İş Adamları Derneği (İSTOÇDER) ise; Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük toptancılar çarşısı olan İSTOÇ çatısı altında kurulan bir sivil toplum örgütü olarak, bölgenin canlanmasında, eksiklerin giderilmesinde, gerek firma gerek müşteri bazında hareket ve ivme kazanmasında, yapısal sorunların çözülmesinde İSTOÇ Yönetim’le koordineli olarak çalışan bir sivil toplum örgütüdür.

Yazdır
Tüm hakları saklıdır. © 2015
Reklammania